Słoneczna Przystań

Dom Seniora

Wiele osób starszych w pewnym momencie przestaje funkcjonować samodzielnie i wymaga stałej, specjalistycznej opieki. W warunkach domowych rodzina nie zawsze ma możliwość zapewnienia odpowiedniego wsparcia, leczenia i systematycznej terapii. Problemem może być również zapewnienie bezpieczeństwa osobie starszej, która sama pozostaje w domu.

W Centrum opiekuńczo-rehabilitacyjnym Słoneczna Przystań nasi specjaliści zajmą się w sposób indywidualny każdą osobą: zaplanują leczenie, terapię, odpowiednią dietę oraz zajęcia, które pozwolą naszym podopiecznym w sposób przyjemny i twórczy spędzać czas.

Zapraszamy na długoterminowe pobyty leczniczo-opiekuńcze dla osób starszych, samotnych, przewlekle chorych. W naszym Centrum zapewnimy opiekę pielęgniarską, lekarską oraz rehabilitację. Organizujemy także różne zajęcia indywidualne oraz grupowe, tak aby każdy mógł ciekawie i przyjemnie spędzać wolny czas. Opieramy się na zasadach Metody Montessori dla Seniorów.

Oferujemy również pobyty rehabilitacyjne dla osób po urazach oraz z dolegliwościami bólowymi. Pomagamy skutecznie w powrocie do dawnej formy.

Dogodna lokalizacja
Centrum opiekuńczo-rehabilitacyjne Słoneczna Przystań mieści się w Szczecinie w Parku Leśnym Arkońskim, który jest obszarem rekreacyjnym wchodzącym w skład Puszczy Wkrzańskiej. Umiejscowione jest w sąsiedztwie pięknej zieleni oraz strumienia Warszewiec. Malownicze położenie, świeże powietrze, cisza oraz sąsiedztwo lasów zapewnią spokój ducha i wypoczynek wszystkim jego mieszkańcom. Równocześnie zaletą Słonecznej Przystani jest lokalizacja blisko centrum miasta oraz tuż obok Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego przy ulicy Arkońskiej. W niedalekiej okolicy znajdują się także sklepy oraz kościół. Lokalizacja naszej placówki zapewnia łatwy dostęp do centrum miasta oraz pomocy szpitalnej, a równocześnie dobry dojazd dla osób odwiedzających.

Budynek
Centrum opiekuńczo-rehabilitacyjne Słoneczna Przystań zostało oddane do użytku w marcu 2021r. Jest to odrestaurowany, nowoczesny obiekt o powierzchni 1400 m2. Stworzyliśmy obiekt przystosowany do opieki nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi – wygodny, przyjazny, bez barier architektonicznych, z windą. Do  dyspozycji oddajemy 1 i 2 – osobowe pokoje z łazienkami. Dla bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców wszystkie pokoje wyposażone są w systemy przywoławcze, zintegrowane z całodobowym pokojem pielęgniarek. Część budynku przeznaczona jest na rehabilitację, z której korzystają zarówno stali mieszkańcy naszego Centrum, jak również pacjenci korzystający z pakietów rehabilitacyjnych.

Centrum opiekuńczo-rehabilitacyjne Słoneczna Przystań położone jest na działce o powierzchni 3000 m2 z pięknie zagospodarowanym terenem do dyspozycji mieszkańców jak i pacjentów krótkoterminowych. 

Całodobowa opieka
pielęgniarska

Indywidualne prowadzenie
przez lekarza

Szeroki wachlarz
usług rehabilitacyjnych

Terapia zajęciowa
Metodą Montessori

Komfortowe pokoje z systemem przywoływania

Wi-Fi

Dogodna lokalizacja

Parking dla
odwiedzających

Monitoring

Cena pobytu długoterminowego ustalana jest indywidualnie, zależnie od stanu psychofizycznego osoby starszej.